gor
03 فروردین 1402 - 15:01

پرواز بالگرد اورژانس هوایی بوشهر برای انتقال مادر باردار از خارگ

بوشهر- رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر از اعزام اورژانس هوایی بوشهر برای انتقال مادر باردار پرخطر در جزیره خارگ خبر داد.

سید حسین موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بیمار مادر باردار پر خطر بود که به علت مشکلات پیش‌آمده برای ایشان به خدمات تخصصی پزشکی نیاز داشت که پذیرش بیمار از طریق ستاد هدایت و اطلاع‌رسانی اورژانس MCMC انجام و هماهنگی‌های لازم برای اعزام آمبولانس هوایی ۱۱۵ انجام شد.

 پرواز بالگرد اورژانس هوایی بوشهر برای انتقال مادر باردار از خارگ

وی افزود: بالگرد اورژانس ۱۱۵ به سمت جزیره خارک اعزام و در ۳۰ دقیقه بیمار را از بیمارستان خلیج‌فارس خارگ به بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر منتقل کرد.

موسوی عنوان داشت: تیم عملیاتی اورژانس ۱۱۵ خدا رحم نوید کیا و روزبه دهباشی به همراه ۳ نفر کادر و کاپیتان زبده این مأموریت را انجام دادند.

 پرواز بالگرد اورژانس هوایی بوشهر برای انتقال مادر باردار از خارگ

وی افزود: عمده مأموریت‌های اورژانس هوایی مربوط به مناطقی مانند جزیره خارگ بوده که مرز آبی روند امدادرسانی را در آنجا کند می‌کند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: اورژانس پیش بیمارستانی استان با افزایش برد پروازی خود در سطح استان خدمات بالگرد را در استان افزایش داده و توانسته به مصدومینی که در مناطق عسلویه، جم و… نیز هستند از طریق اعزام بالگرد خدمات بهتری را ارائه دهد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1106034