gor
03 فروردین 1402 - 10:20

امدادرسانی نجاتگران زنجانی به ۳۶۸ مسافر نوروزی حادثه‌دیده

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: از آغاز اجرای طرح نوروزی، نجاتگران هلال احمر زنجان به ۳۶۸ مسافر حادثه‌دیده در تصادفات جاده‌ای و برف و کولاک امدادرسانی کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، سید قاسم موسوی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان اظهار کرد: طرح نوروزی امداد از 24 اسفند سال گذشته در 11 پایگاه و پنج پست امداد و نجات جاده‌ای استان آغاز شد که تاکنون برای 368 مسافر نوروزی در جاده‌های استان امدادرسانی شده است. 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه از 24 اسفند تا دوم فروردین 40 حادثه ثبت شده است، افزود: از این تعداد 30 مورد آن تصادف جاده‌ای بوده که 60 نفر از هموطنان مصدوم شده‌اند.
وی افزود: در این حوادث بیان شده، 6 نفر از هموطنان در دم جان باختند، پنج مصدوم توسط نجاتگران هلال احمر به مراکز درمانی منتقل و دو نفر نیز سرپایی مداوا شدند.
موسوی تصریح کرد: در هفت مورد حوادث برف و کولاک جاده‌ای نیز تیم‌های عملیاتی هلال احمر 25 مسافر نوروزی گرفتار در این شرایط جوی را در پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای اسکان داده‌اند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان افزود: 65 تیم عملیاتی با 174 نجاتگر در امدادرسانی به هموطنان آسیب دیده از تصادف جاده‌ای، برف و کولاک، کوهستان و حوادث شهری امدادرسانی کرده‌اند.
وی ادامه داد: در این سوانح 39 دستگاه آمبولانس، 26 خودروی نجات، پنج ست هیدرولیک نجات و چهار ست سبک نجات بکارگیری شده است.
موسوی از هموطنان درخواست کرد، در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث با شماره ۱۱۲ برای دریافت خدمات امداد و نجات در هر ساعت از شبانه روز می توانند تماس برقرار کنند.

پایان پیام/۷۳۰۰۴

منبع: فارس
شناسه خبر: 1105768